نحوه پیچیدن و بسته بندی مبلمان برای جا به جایی

نحوه بسته بندی مبلمان برای جا به جایی

نحوه پیچیدن و بسته بندی مبلمان برای جا به جایی

جا به جایی می تواند هیجان انگیز باشد اما می تواند مقدار زیادی کار را هم به دنبال داشته باشد. بسته بندی مبلمان شما یکی از بزرگترین بخش ها در هر جا به جایی است. اگر لوازم را درست جمع آوری کنید و آن ها را با دقت بپیچانید می توانید مطمئن باشید که این کار جا به جایی را در شکل عالی باقی می گذارد. فقط باید اطمینان حاصل کنید که اگر امکان دارد قبل از بسته بندی، چیز های بزرگتر را به قسمت های کوچک تقسیم بندی کنید.

شما هم چنین باید با استفاده از لایه های محافظتی بیشتر، دقت بیشتری به موارد شکستنی داشته باشید.

برنامه ریزی و جمع کردن وسایل

 1. تصمیم گیری درباره اینکه چه قسمت هایی از مبلمان باید از هم جدا شوند: جا به جایی می تواند سخت باشد مخصوصا اگر مبلمان و وسایل زیادی داشته باشید. در صورت امکان شما هم می خواهید که قسمت هایی را که از در رد نمی شوند از راه پله های باریک پایین نمی روند از هم جدا کنید. شما هم چنین باید در مورد جدا کردن و تقسیم وسایل شکستنی وسایل با ارزش و قیمتی فکر کنید چون در این صورت و در سایز کوچکتر حملشان راحت تر هم می شود. لیستی از مواردی که باید از هم جدا کنید ممکن است شامل موارد زیر شود: تخت خواب ها، بوفه ها کابینت های دیواری، میز نهار خوری، میز ها.
 2. از هر قسمت از مبلمان که می خواهید از هم جدا کنید عکس بگیرید: فراموش نکنید که لازم است آن قسمت هایی از مبلمان را که از هم جدا کرده اید را دوباره به هم متصل کنید. ایده خوبی است که از مراحل جدا کردن عکس بگیرید تا تصویری از اینکه وسایل چطور بودند داشته باشید.

نکته: چندین عکس بگیرید تا هر مرحله را ضبط کنید. بعدا که بخواهید وسایل را جمع کنید می توانید به عکس ها رجوع کنید.

 1. خریدن لوازم بسته بندی: به صورت کلی مبلمان نباید در کامیونی که با وسایل محافظتی پوشانده نشده است قرار گیرد. بعد از اینکه فهرستتان را کامل کردید این را هم در نظر بگیرید که چه چیزهایی نیاز دارید برای جا به جایی هر قسمت از مبلمان. به عنوان مثال وسایلی مانند تخت عموما در داخل پتو و با نوار چسب پوشانده می شوند. وسایلی مثل لامپ در نایلون حبابدار قرار داده می شوند. شما می توانید لوازم مورد نیازتان را در مغازه محل خودا به صورت آنلاین خریداری کنید. وسایل ذخیره ای شامل: پتو کاور تشک/مبل، نایلون حبابدار، پلاستیک، نوارچسب بسته بندی.

نحوه بسته بندی مبلمان برای جا به جایی

باز کردن وسایل بزرگ از هم

 1. کنار گذاشتن کوسن ها و جدا کردن قسمت های مختلف مبل با برداشتن پوشش چارچوب آن: با برداشتن همه کوسن ها و برگرداندن مبل شروع کنید. پایه ها را باز کنید و آن ها را با کوسن ها کنار بگذارید تا به صورت جداگانه جا به جا شوند. از پیچ گوشتی تخت و انبر برای برداشتن قلاب هایی که کاور را به زیر مبل وصل کرده اند استفاده کنید.
 • لوازم داخلی را به اندازه کافی دور بگذارید تا بتوانید چارچوب مبل و بست هایی را که دسته ها را با پایه نگه می دارد ببینید.
 • پیچ هایی را که دسته ها را ایمن کرده با آچار پیچ گوشتی باز کنید. لوازم داخلی را جمع کنید به طوری که بتوانید دسته ها را بردارید.
 • به دنبال پیچ هایی که صندلی و پشت مبل را به هم متصل کرده بگردید. پیچ ها را در بیاورید و قسمت های چارچوب را از هم جدا کنید، به همان صورتی که برای دسته ها انجام دادید.
 • با دقت نکته ها را یادداشت کنید که به یاد بیاورید چطور مبل را روی هم سوار کنید.

 1. پشت صندلی و چرخ ها را برای مجزا کردن صندلی پشت میزی بردارید: صندلی های پشت میزی می توانند به راحتی برای جا به جایی مجزا شوند. دستگیره را روی انتهای صندلی رو به قسمت چپ برگردانید تا وقتی که به اندازه کافی برای برداشتن آزاد شود. جای نشستن را از انتهای صندلی بردارید. اهرمی که صندلی را پایین می آورد هل دهید. آن را تا جایی که به آخرش می رسد و برای جا به جایی کوچک می شود پایین بیاورید.
 • اگر چرخ ها را بکشید باید به راحتی دربیایند. آن ها را هم در بسته جداگانه برای جا به جایی قرار دهید.
 • همه صندلی ها متفاوتند. اگر صندلی شما پیچیده تر است به دستورالعملی که با صندلی بوده دقت کنید. اگر آن را هم ندارید به وبسایت تولید کننده آن برای دستورالعمل دقیق مدل خاص صندلیتان رجوع کنید.
 1. پایه های میز را برای جدا کردن آن باز کنید: برای میز های کوچک آن ها را روی سطحی مثل پیشخوان میزکار قرار دهید به طوری که بتوانید زیر آن را ببینید. برای میز های بزرگتر احتمالا لازم است که زیر میز را بگیرید تا نقطه را داشته باشبد. هر پایه در جایی با قطعه ای فلزی به نام مونتاژ پایه نگه داشته می شود. هر مونتاژ پایه را بگذارید و پیچ گوشتی را برای شل کردن و برداشتن پیچ ها از هر مونتاژ پایه استفاده کنید.کبار که پیچ ها بیرون هستند پشت بند ها را از پایه ها بردارید.
 • ممکن است لازم باشد که پایه ها را از میز باز کنید. به آرامی آن ها را به سمت چپ خم کنید تا به آسانی آزاد شوند.
 • پشت بند ها و پیچ ها را جداگانه در کیفی که به طور واضح برچسب گذاری شده است بسته بندی کنید.

 1. پاتخته بالای تخت و پایه آن را برای شروع جدا کردن تخت خوابتان بردارید: تخت خوابتان را از همه ملافه ها و بالش ها نوارپیچی کنید. تشک و جعبه فنر را از چارچوب بردارید و آن ها را در کناری قرار دهید. از پیچ گوشتی برای باز کردن پاتخته بالای آن و پایه آن را از قاب اصلی تخت خواب استفاده کنید.
 • اگر چارچوب تخت خوابتان میله دارد هر میله را باز کنید و آن ها را از چارچوب جدا کنید.
 1. جدا کردن دستگیره ها و دیگر قسمت های متحرک از کمد لباس و میز ها: اگر کمد میزتان دستگیره دارد آن ها را با پیچاندنشان به سمت چپ جدا کنید تا وقتی که دربیایند. شما هم چنین می خواهید قسمت های متحرک را از روی دیگر قسمت ها جدا کنید. به عنوان مثال اگر شما سبد خرید آشپزخانه دارید باید چرخ ها و دسته هایی که بیرون آمده اند را جدا کنید.

نحوه بسته بندی مبلمان برای جا به جایی

پوشاندن مبلمان

 1. مبلمان را با پتو ها پد های مبلمان بپوشانید: برای بهترین بسته بندی مبلمان آن را به دقت با پتو بپوشانید. می توانید از پتو های کهنه ای که در حال حاضر دارید استفاده کنیدا می توانید از شرکت لوازم جا به جایی پتو های مخصوص جا به جایی را بخریدا قرض بگیرید. از انتها شروع کنید و همه پیرامون وسایل را بپوشانید. مطمئن شوید که بالا و پایین وسایل را هم بپوشانید. تظاهر کنید که مثلا هدیه را بسته بندی می کنید و مطمئن شوید که همه چیز را پوشانده اید.
 • برای تکه های بزرگتر چندین پتو پد لازم خواهید داشت.
 1. پایه های میز و صندلی را با پتو پد بپیچانید: خیلی عالی می شود اگر بتوانید پایه ها را قبل از بسته بندی جدا کنید. اگر قابل جداسازی نیست مطمئن شوید که خیلی با دقت بپوشانید. اجسام را با پیچاندن دور تا دور هر پایه با پدا پلاستیک محکم بپوشانید. شما می خواهید که بتوانید زمینه مجزا از هر پایه میز ببینید.
 2. کاور ها را با پلاستیک بپوشانید: رول بسته بندی پلاستیکی را نگه دارید و شروع به سیم پیچی آن به دور مبلمان کنید. برای مبل، به عنوان مثال، از بازو شروع می کنید و همه اطراف مبل را با پوشاننده طی می کنید تا به نقطه شروع آن برسید. هر قسمت از مبلمان را با پلاستیک بپوشانید تا پتو ها از تغییر مکان در طول جا به جایی در امان باشند.
 • برای جا به جایی های طولانی، پوشش پلاستیکی می تواند مبلمان را از کثیف شدن هم حفظ کند.

 1. قسمت های مقوا را روی گوشه هایی از میز و کمد و روی قسمت های شیشه ای بالای میز ها قرار دهید: بعد از اینکه مبلمان پوشانده شد، مقوا را به گوشه های وسایل بزرگ اضافه کنید. برای محافظت از قسمت هایی مانند کمد لباس، چندین سانتیمتر از مقوا را زیر قسمت پایینی مبلمان قرار دهید. ادامه مقوا را بالا بیاورید طوری که اساس وسیله را بپوشاند. مقوا را برای پوشاندن گوشه های مبلمان خم کنید. آن را با نوار پلاستیکی محکم کنید.
 • شما می توانید این کار را برای قسمت های مبلمان چوبی انجام دهید، همانند کمدا میز، برای محافظت از گوشه ها از آسیب رسیدن در جا به جایی.
 • تکه ای از مقوای محکم روی میز شیشه ای قرار دهید. آن را با نوار بسته بندی محکم کنید.
 1. لوازم شکستنی را با نایلون حبابدار بپوشانید. ممکن استک لایه محافظ بیشتر برای وسایلی معین بخواهید. اگر خیلی نگران خراش دیگر آسیب های قسمت از مبلمان چوبی هستید، لایه از نایلون حبابدار روی قسمت بالایی پوشش پلاستیکی اضافه کنید. رولی از نایلون حبابدار آورده و دور کل قسمت های مبلمان بپوشانید و با نوار محکم کنید. بسته بندی مبلمان

کارتن اسباب کشی

ور رفتن با وسایل شکستنی کوچک

 1. پوشاندن آینه ها با استفاده از نوار و مقوا: از نوار پوششی برای ایجاد چندین شکل X در جلوی هر کدام از آینه هایتان استفاده کنید. این کار شیشه را از شکستن و خرد شدن اگربه صورت تصادفی به آن ضربه ای وارد کردید از دستتان افتاد، محافظت می کند. تکه های کوچکی از مقوا را برای گذاشتن روی لبه های هر گوشه ببرید. مقوا را با نوار محکم کنید.
 • سپس دو تکه از مقوا را برای پوشاندن جلو و عقب آینه ببرید. صفحه ای دور آینه بپیچید، سپس با تکه های مقوا بپوشانید و با نوار بسته بندی محکم کنید. هم چنین می توانید از نایلون حبابدار برای درست کردن این لایه محافظ استفاده کنید.
 • شما هم چنین می توانید دو تکه از فوم پلی استایرن برای قرار دادن روی جلو و پشت هر آینه برای لایه محافظتی اضافی ببرید. با نوار بسته بندی محکم کنید.
 • اگر آینه شما به اندازه کافی کوچک است که در جعبه بگذارید، پد اضافی در جعبه قرار دهید. می توانید صفحات حوله های کهنه نایلون حبابدار استفاده کنید.

 1. تلویزیونتان را با پوشاندن آن با لباس و و محکم کردن آن با پوشش پلاستیکی بسته بندی کنید: تلویزیون خود را با کاورا پتوی قدیمی بپوشانید. دو بسته فوم پلی استایرن آورده و تکه از آن را برای عرض صفحه تلویزیون ببرید. بسته ها را اطراف پتو کاور تلویزیون قرار دهید و با پوشش پلاستیکی به دور صفحه نمایش محکم کنید.
 • مطمئن شوید که همه طناب را برای خود تلویزیون بسته اید به طوری که در طول راه خراب نشوند.
 1. لامپ را در روزنامه بپیچانید: لامپ و آباژور را از پایه آن جدا کرده و کنار بگذارید. طناب را دور پایه لامپ بپیچانید و با نوار محکم کنید. پایه لامپ را در روزنامه بگذارید و محکم با نوار ببندید.

ویدیویی کوتاه از چگونگی حمل و بسته بندی وسایل بزرگ، سنگین و حساس

 • لامپ را در جعبه بگذارید و روزنامه مچاله شده را دور آن قرار دهید.

 • برای بسته بندی مبلمان آباژور، اطراف جعبه را با روزنامه خط گذاری کنید و آباژور را داخل کارتن اسباب کشی قرار دهید. روزنامه مچاله شده را زیر آباژور بگذارید تا شکل آن حفظ شود.
 1. چهار پایه را در نوار حبابدار بپیچانید: چهار پایه معمولا خیلی محکم است و جدا نمی شود، بنابراین بهترین کار اینست که مطمئن شوید برای جا به جایی محافظت شده اند. پایه ها را در نایلون حبابدار بپیچانید و با نوار بسته بندی محکم کنید. صندلی های فابریک را برای محافظت از آن ها با پوشش پلاستیکی بپوشانید.
 • اگر چهار پایه شما پشتی متحرک دارد آن ها را از چهار پایه جدا کنید و به صورت جداگانه بسته بندی کنید.
 1. قفسه را با پوشاندن آن با پتو یا پد بسته بندی کنید.: قبل از بسته بندی مبلمان، قفسه را خالی کنید. چیز هایی مانند ظروف، غذا و کتاب آشپزی را جداگانه جا به جا کنید. قفسه خالی را در پتو پد بپیچانید و با پوشش پلاستیکی محکم کنید. هر در آن را با بست کمربند یا طناب محکم کنید.
 2. کابینت های پر را با پتو بپوشانید: کابینت های پر را خالی کنید و محتوای آن را در جعبه بسته بندی کنید. مطمئن شوید که کاغذ های مهمی مانند گواهی تولد و دیگر مدارک قانونی در طول جا به جایی همراهتان است. بعد از اینکه درآورها خالی شدند، آن ها را قفل کنید تا جا به جا نشوند. کابینت را با پتو پد بپوشانید و با پوشش پلاستیکی محکم کنید. بسته بندی مبلمان

بار کردن کامیون حمل و نقل

 1. تقسیم وزن به طور مساوی برای آسان کردن رانندگی: اگر همه بار های سنگین را در طرف کامیون قرار دهید هدایت کامیون سخت می شود. برای پخش کردن وزن متعلقات به طور مساوی در سراسر کامیون:
 • موارد سنگین را در مقابل دیوار قرار دهید. این کار قسمت میانی فضا را برای دسترسی راحت تر و بار کردن نکردن خالی نگه می دارد.
 1. عکس ها و آینه ها را بین تشک دیگر وسایل نرم قرار دهید: قطعا با دقت زیاد عکس ها و آینه ها را پیچانده اید اما گذاشتن آن ها در لایه محافظتی بیشتر ضرری ندارد. عکس و آینه را بین دو تشک بگذارید تا بیشترین مقدار پد اطراف آن باشد.
 • اگر تشک بیشتر ندارید می توانید همین کار را با کوسن مبل انجام دهید.

 1. تخت ها را به صورت عمودی بار کنید: تخت ها و صندلی های دسته دار فضای طبقاتی زیادی را اشغال می کنند. راه خوب برای جلوگیری از آن اینست که تخت را روی انتهای آن قرار دهید ( طرف دسته ) و آن را عمودی کنید. این راه مفید است اگر نتوانستید تخت را از هم جدا کنید.
 2. مبلمان را با تسمها کمربند محکم کنید: بسیاری از کامیون های حمل و نقل اجاره ای با کمربند های مخصوص بسته بندی می آیند که شما بتوانید برای بستن متعلقات خود از آن استفاده کنید. وقتی کامیون سفارش می دهید از مسئول بپرسید که آیا تسمها کمربند شامل آن می شود. هم چنین بخواهید که نمایش مختصری از چگونگی استفاده از آن را به شما نشان دهد. بسته بندی مبلمان

این متن ترجمه ای از سایت https://www.wikihow.life/Pack-for-a-Move  می باشد.

3 پاسخ
  • احمدی says:

   بله واقعا عالی بود و منم استفاده کردم.
   یە مرجع خوب واسه بسته بندی مبلمان جهت حمل و باربری هستش

   پاسخ

تعقیب

 1. […] ها و پیچیدگی های مربوط به اسباب کشی و باربری می توان بسته بندی وسایل را نام برد. بسته بندی یکی از مهم ترین و اساسی ترین مراحل […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *