حمل بار بین شهری – حمل بار بین شهری بصورت تخصصی – حمل بار به شهرستان

حمل بار بین شهری

حمل بار بین شهری

باربری و جا به جایی صرفا از نقطه ای به نقطه ی دیگر در همان شهر یا محل نیست. گاها انسان ها مجبور به جا به جایی از شهری به شهر دیگر می شوند. حمل بار به این صورت، حمل بار بین شهری نامیده می شود. از آن جایی که شرایط حمل بار به شهرستان متفاوت تر از باربری درون شهری است نیازمند ایده ها و امکانات متفاوتی نیز می باشد. حمل بار بین شهری دارای سختی ها و پیچیدگی های خاص خود است. این دشواری ها با به روز بودن و تخصص و تجربه به آسانی حل می شود. بنابراین برای این کار وجود افراد متخصص و ماهر، رانندگان حرفه ای و مجرب و ماشین آلات و وسایل نقلیه ی مجهز و بدون مشکل ضروری و لازم می باشد.

حمل بار بین شهری

تخصص حمل بار بین شهری

همان طور که اشاره شد باربری از تهران به شهرستان ها تخصص مخصوص به خود را لازم دارد. تخصص حمل بار بین شهری در توان هر شرکتی نیست. بنابراین با توجه به ریسکی که این کار دارد باید بهترین موسسه ها را برای حمل و نقل و جا به جایی انتخاب کرد. این برتری معیار و ملاک هایی دارد که باید در نظر گرفته شود. یکی از این معیار ها تجربه ی فراوان در زمینه ی حمل بار به شهرستان است. سابقه ی باربری ها می تواند بسیار تعیین کننده و موثر واقع شود. امکانات و تجهیزات موجود نیز یکی از عوامل برتری محسوب می شود. با توجه به مسافت بیشتر و مسیر طولانی تری که باید طی شود وسیله ی نقلیه نیز باید توان این مسافت را داشته باشد.

نکات ضروری حمل بار بین شهری

از آن جایی که مشکلات جاده ای غیر منتظره و اجتناب ناپذیر هستند بنابراین حساسیت حمل و نقل جاده ای نیز  افزایش پیدا می کند. برای اینکه در صورت مواجه شدن با این مشکلات کمترین خسارت و آسیب را به دنبال داشته باشد رعایت برخی اصول و نکات ضروری است. این موارد در تمام جا به جایی ها کاربرد دارد. اما با توجه به حساسیتی که حمل بار بین شهری دارد باید دقت بیشتری برای آن ها به کار برد. یکی از این موارد بسیار مهم و تعیین کننده نحوه ی بسته بندی صحیح می باشد. بسته بندی باید به گونه ای باشد که در صورت وجود حادثه در مسیر و میان راه امنیت وسایل را به خطر نیاندازد. مورد دیگر استفاده از پرسنل بسیار مجرب و حرفه ای برای جلوگیری از هر گونه مشکلی است. حمل بار بین شهری

بسته بندی وسایل جهت حمل به شهرستان

از جمله دغدغه ها و پیچیدگی های مربوط به اسباب کشی و باربری می توان بسته بندی وسایل را نام برد. بسته بندی یکی از مهم ترین و اساسی ترین مراحل جا به جایی و اثاث کشی می باشد. دلایل زیادی بر اهمیت این موضوع وجود دارد. یکی از این دلایل به سرعت کار و ذخیره ی زمان بر می گردد. زیرا بسته بندی مناسب باعث راحتی و بیشتر شدن سرعت حمل و نقل و جا به جایی می شود. با این کار سلامت وسایل نیز تضمین می شود و دیگر آسیبی آن ها را تهدید نمی کند. نوع بسته بندی می تواند در انتخاب نوع وسیله نقلیه نیز موثر باشد. به این صورت که اگر به طرز صحیحی بسته بندی انجام شود فضای کمتری در ماشین نیاز دارد و بنابراین وسایل بیشتری در آن جا می گیرد و هم چنین در هزینه های باربری نیز صرفه جویی می شود.

لوازم مورد نیاز برای بهتر انجام دادن حمل بار

با توجه به اهمیتی که در بالا برای بسته بندی ذکر کردیم به این نتیجه می رسیم که یک بسته بندی صحیح و استاندارد و اصولی چگونه می تواند ضامن امنیت تمام اثاثیه ی منزل باشد. همان طور که قبلا اشاره شد مهارت در این کار بسیار مهم می باشد. اما این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که در صورت عدم وجود ابزار مناسب پکینگ، مهارت نیز بی تاثیر می شود. بنابراین لوازم مورد نیاز برای بسته بندی را باید قبل از انجام هر کاری تهیه کرد. این لوازم شامل کارتن های محکم و مخصوص، فوم های ضربه گیر، نایلون های حبابدار و روزنامه، چسب های پهن و ضخیم و … می باشد. در انتها برای اطمینان بیشتر می توان کارتن ها را طناب پیچ کرد.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *